fbpx

Zdravé mlsání: kokosové sušenky s datlemi

kokosové sušenky s datlemi

Autor: Dunja Rieber

Milujeme chutné občerstvení! Vy také? Pak musíte vyzkoušet naše lahodné sušenky, které se připravují jen z několika málo ingrediencí a jsou velmi rychlé. Díky kokosu, ovesným vločkám a přirozeně sladkým datlím jsou dokonalou zdravou svačinkou bez cukru v domácnosti.

Zdravá svačinka bez cukru

Přemýšlíte, co jíst, když vás mezi jídly přepadne chuť na něco sladkého? Sušenky, které Vám dnes představujeme, můžete připravit během chvilky a jsou vhodné právě pro případ, že Vás odpoledne nebo i dopoledne, kdy je do oběda ještě daleko, přepadne chuť na něco dobrého. Naše kokosové sušenky dodají energii a dobrou náladu mezi jídly – a jsou nejen chutné!

Ovesné vločky bohaté na vlákninu slouží jako základ a náplň, kokos dokonale dotváří chuť. A díky sladkosti z datlí nepotřebují vůbec žádný přidaný cukr. Recept si však můžete přizpůsobit i podle vlastní chuti a podle toho, co máte doma. Co například místo kokosu použít mleté lískové nebo tygří ořechy – známé také jako zemní mandle nebo šáchor (k dostání v drogerii nebo obchodu se zdravou výživou)? Případně můžete sušenky připravit i bezlepkové, pokud při nákupu zvolíte bezlepkové ovesné vločky.

MnožstvíSuroviny
60g  jemné ovesné vločky
50gstrouhaného kokosu
3 ks   měkkých datlí
40 g  změklého másla
1 ks vejce velikosti M

                                                  

Příprava

Předehřejte troubu na 170 stupňů. Ovesné vločky smíchejte s kokosovými vločkami.

Datle očistěte (v případě potřeby přidejte několik kapek vody) nebo je nakrájejte velmi najemno nožem. Do směsi ovesných a kokosových vloček přidejte máslo, vejce a očištěné datle. Vše dobře promíchejte.

Směs rozetřete na plech vyložený pečicím papírem (cca 12 x 12 cm, 1 cm vysoký) a pečte v troubě 15 minut.

Vyjměte plech z trouby a nechte sušenky mírně vychladnout. Poté je nožem nakrájejte na čtverce. Sušenky uložené v plechovce vydrží čerstvé dva až tři týdny.

Obsah