fbpx

Pět novoročních doporučení pro zdraví a relaxaci

Silvestr je pryč a my máme za sebou dny plné cukroví, pečínek, svařáčků a čokolády. Právě v době vánoc a na přelomu starého a nového roku zapomínáme na naše zdraví. A tak Nový rok přišel v pravou chvíli: je tu zase čas postarat se lépe o své tělo!

Očistná kúra a vitamíny

Darujte svému tělu sílu z přírody tím, že Vaše strava bude obsahovat hodnotné přírodní potraviny a nesahejte po žádných polotovarech. Dopřejte si zeleninu a ovoce (nejlépe v bio kvalitě), ořechy, saláty, sušené ovoce… Výběr je obrovský. A co zpočátku vypadá jako odříkání a omezení, to se brzy může stát Vaší novou filozofií stravování. Vaše tělo Vám určitě zakrátko poděkuje, že ho chráníte před konzumací průmyslově zpracovaných potravin plných přídatných látek. Kromě toho své tělo zásobíte důležitými vitamíny, sekundárními rostlinnými látkami a minerály.

Detox – ano nebo ne?

Všude se hovoří o takzvaných detoxikačních kúrách. Vlastně se jedná o „detoxikaci“ těla, tedy zbavení těla jedů a dalších látek, které ho zatěžují. Pomocí čajů nebo smoothie by se z těla měly odstranit balastní látky a nejrůznější usazeniny. Jestli lze usazené balastní látky opravdu odstranit pomocí detoxu, je poměrně diskutabilní. Přesto platí: zajistit našemu tělu dostatek tekutin (nejlépe čistou vodu) a jíst s mírou je rozhodně zdraví prospěšné.

Dostatek pohybu

Začněte nový rok tak, že si vyhradíte dostatek času pro pohyb na čerstvém vzduchu. Procházka v lese Vám pomůže okysličit organismus, což udělá dobře Vašemu oběhovému aparátu a také to nastartuje Váš metabolismus. Smí toho pohybu být i trochu víc? Je dobré si předsevzít sportovat jednou až dvakrát týdně. Na začátku bude sice obtížnější vydržet a pořádně se do toho zakousnout. Ale uvidíte, jak skvěle se budete cítit, až budou proudit Vaším tělem hormony štěstí, když si hezky vyčerpaní budete utírat pot z čela. A pak už pro vás bude sportování nezbytnou součástí Vašeho života.

Více relaxace

tipps-fur-gesundheit-entspannen Tak jako dostatek pohybu je stejně důležitá správná relaxace. Proměňte hektický starý rok v relaxační nový rok. Zahrňte do něj pevné „oddechové časy“. Konečně si zalezte se svou oblíbenou knihou do postele nebo na gauč. Vychutnejte si ve svém křesle se sluchátky na uších Vaši oblíbenou hudbu. Také jóga, tai-či nebo meditace Vás zklidní a naberete dostatek sil pro každodenní hektický život.

Méně neřestí

Autor dětských knih Manfred Hinrich jednou řekl: „Neřest je kníže, který musí být tu a tam znovu pohřben.“ Tak by tomu mělo být v novém roce i u většiny z nás. Nikdy není pozdě na slavnostní pohřeb takového knížete (a to na dobu neurčitou). Učiňte tak z lásky k Vašemu tělu a zdraví!
Obsah