fbpx

Rozhodně víc dbám na regeneraci

Tomáš Nouza, útočník ČEZ Motoru České Budějovice s číslem 55, patří k veteránům hokejového týmu. Letos na podzim na dortu sfoukne totiž už 35 svíček.

Co děláte pro to, abyste stačil těm mladším?

Naštěstí už nejsem nejstarší, protože do týmu nedávno přišli Tomáš Vak a Filip Novák, ale rozhodně víc dbám na regeneraci organismu. Když mi bylo 20 let, tak právě tohle jsem příliš neřešil. Teď už vím, že moje tělo to potřebuje. Vím, že je to o profesionalitě. Míň už mi nebude. A protože chci ještě nějaký ten pátek hrát, tak se o sebe musím víc starat.

Takže tedy víc odpočíváte?

Rozhodně to není o nějakém polehávání. Rád si vyjedu na kole, chodím do vířivky i studeného bazénu, jednou týdně do sauny. Když máme den určený na regeneraci, snažím se ho maximálně využít pro sebe. Pochopitelně k tomu patří i masáže.

Hokejistům se asi nevyhýbají běžná nachlazení?

Myslíte, že když jsme víc u ledu, tak se to projeví? Jasně, s rýmou a kašlem si moc často do postele neleháme, protože tým nás potřebuje. Ale letos jsem naštěstí tyhle problémy vůbec nemusel řešit, protože zkrátka nepřišly.

Máte na to nějaký trik?

Lahvičku speciálního nápoje LaVita. Ne, nesmějte se, ono to fakt funguje. Taky jsem byl zpočátku trochu nevěřící Tomáš, ale od té doby, co to v kabině každé ráno pijeme, jsem ještě nebyl nemocný. Neznám sice úplně přesné složení, ale vím, že je to esence 70 druhů ovoce, zeleniny, bylin a rostlinných olejů.

Alternativní cesta ke zdraví se ale nesetkává vždycky s velkým pochopením.

Jasně, taky jsem o tom nejdřív přemýšlel. Pak jsem si řekl, že za vyzkoušení to každodenní pití stojí, když už ho tady máme. Pro sportovce jsou zdraví a dobrá kondice velmi důležité. Myslím, že stejně to vnímají i kluci v kabině a ty běžné choroby se nám fakt vyhýbají. Nouza3

Jaká je vůbec vaše životospráva?

Trochu jiná, než když mi bylo těch 20. Věkem jsem pochopil, co mi dělá dobře. Takže mám rád italskou kuchyni, rizota, těstoviny, kuřecí maso. Ani moc nehřeším alkoholem. Dobrou náladu mi dokáže ve volných chvílích udělat i hudba. Poslouchám rock, rap i české písničky. Dokonce jsem v kabině ten, kdo ji vybírá a pouští. V pondělí ráno třeba Gotta nebo Zagorovou, před zápasy pořádný rock, abychom se dostali do varu.

A vaše nejbližší plány a přáni?

Abychom nastupovali do play-off z 1. místa, vyhráli baráž a dostali se do extraligy. Rád bych pochopitelně zůstal i nadále v týmu Motoru. Z těch osobních pak hlavně zdraví a pohodu pro celou rodinu. Věřím, že tahle přání nejsou neskromná. Nouza4      
Obsah